Rusza kolejna edycja dla Turcji, Syrii, Ukrainy i Sudanu 0
 
Save the Sea Project to społeczna inicjatywa, która ma na celu realne wsparcie działań polepszających kondycję naszego morza. Z czasem stała się też okazją do podjęcia aktywnej postawy społecznej w obliczu globalnych kryzysów i do wspierania inicjatyw, gdzie nasza pomoc dla drugiego człowieka może zdziałać cuda.
 
I tak, po zakończonym projekcie i kupieniu Seabina z pozostałych bransoletek wsparliśmy Fundacja Hospicyjna w Gdańsku, a także Polska Akcja Humanitarna (PAH) w ich działaniach dla Ukrainy. Dlatego teraz chciałabym abyście sami zdecydowali jaki cel jest Wam najbliższy.
 
W limitowanej edycji Save the Sea Bracelet będzie można wesprzeć 3 różne globalne inicjatywy:
 
  • SUDAN: W każdym konflikcie zbrojnym najbardziej cierpią kobiety i dzieci. Nie tylko poprzez utarte i niesprawiedliwe podziały społeczne, które spychają je na sam koniec łańcucha potrzeb ale też dlatego, że wykorzystywane są jako dodatkowe narzędzia terroru społecznego poprzez przemoc seksualną, napaści, zabójstwa. Obecnie w Sudanie trwa kryzys humanitarny podczas którego bombardowane są szpitale, nie ma prądu, wody, lekarzy. 219,000 ciężarnych kobiet jest pozostawionych samych sobie.
  • TURCJA & SYRIA: Katastroficzne następstwa trzęsień ziemi w Turcji i Syrii trwają, a droga do odbudowy jest długa i kosztowna. World Food Programme utrzymuje pomoc żywnościową dla syryjskich uchodźców w siedmiu ośrodkach tymczasowego zakwaterowania w południowo-wschodniej Turcji.
  • UKRAINA: Minęło ponad 15 miesięcy od rosyjskiej inwazji na Ukrainę, a po zniszczeniu tamy Kachowka ludzie na Ukrainie potrzebują pomocy bardziej niż kiedykolwiek. UN Refugee Agency i partnerzy są na miejscu, zapewniając schronienie w nagłych wypadkach, pomoc humanitarną oraz wsparcie prawne i psychologiczne. Ciągła wojna na pełną skalę w kraju oznacza, że ludzie każdego dnia tracą domy, środki do życia i swoich bliskich.
 
Więcej o konkretnych zbiórkach, obecnej sytuacji w tych krajach i organizacjach, które zdecydowałam się wesprzeć znajdziecie na moim blogu!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl