O Autorce

CZEŚĆ, JESTEM EWA Z GDYNI

Projekt Save the Sea stworzyłam z myślą o moim rodzinnym mieście – Gdyni. Inicjatywy społeczne zawsze były mi bliskie, począwszy o wrzucenia pierwszego pieniążka do szkolnej skarbonki w Szkole Podstawowej nr 18, poprzez organizację licznych akcji charytatywnych w gdyńskim oddziale międzynarodowej firmy Thomson Reuters (teraz Refintiv), a skończywszy na swojej własnej inicjatywie na rzecz Bałtyku.

Jako córka artystki pracująca w rodzinnej firmie jubilerskiej, wykorzystałam swoje zasoby i umiejętności, aby stworzyć coś co odpowiada moim wartościom, a jednocześnie przyczyni się do budowania naszego lepszego 'jutro'. Tak powstała bransoletka Save the Sea z której całkowity dochód przeznaczany jest na wybraną inicjatywę wspierającą ochronę i oczyszczenie Morza Bałtyckiego. Praca nad projektem zajęła mi rok, a znalezienie beneficjenta, który zgodzi się przekazać pieniądze na konkretny i namacalny cel okazało się trudniejsze niż sądziłam...

Dlaczego zdecydowałam się stworzyć projekt pro bono? Odpowiedź jest prosta. Bo chcę i mogę pomagać. Projekt Save the Sea nie bije rekordów na mediach społecznościowych. Jest za to prawdziwy, prostolinijny i naprawdę z serca. Czy mogę opowiedzieć Ci o nim więcej..?

Projekt Save the Sea stworzyłam z myślą o moim rodzinnym mieście – Gdyni. Inicjatywy społeczne zawsze były mi bliskie, począwszy o wrzucenia pierwszego pieniążka do szkolnej skarbonki w Szkole Podstawowej nr 18, poprzez organizację licznych akcji charytatywnych w gdyńskim oddziale międzynarodowej firmy Thomson Reuters (teraz Refintiv), a skończywszy na swojej własnej inicjatywie na rzecz Bałtyku

O PROJEKCIE


Wychowując się nad morzem, rzadko kiedy zastanawiałam się nad czymś więcej niż płynącymi z tego dla mnie korzyściami. Wraz z wiekiem natomiast, przyszła większa świadomość i chęć poznania mechanizmów, które wpływają na nasze środowisko, a co za tym idzie - kondycję naszego morza. Zanieczyszczenia plastikiem, wycieki oleju ze statków, sieci widma, czy nawet sinice, wszystko to, ma swój początek w naszych działaniach. Jesteśmy więc częścią tego problemu ale możemy też być częścią jego rozwiązania. Dlatego, oprócz wsparcia finansowego, chciałabym aby bransoletka stała się znakiem rozpoznawczym każdego, kto dba o środowisko i kocha nasze morze. Jako symbol odpowiedzialności społecznej może przyczynić się bowiem do większego rozwoju świadomości ekologicznej.

Bransoletka Save the Sea wykonana jest z najwyższej jakości srebra 925 i sznurka rPET, gwarantujących jej trwałość. Srebrny element nawiązuje do herbu Gdyni - dwóch rybek, zamkniętych w znaku nieskończoności. Sznurek wykonany jest z tworzywa rPET produkowanego z post-konsumenckich odpadów PET m.in plastikowych butelek. Opakowanie, szklana butelka wypełniona bursztynem, drewniane wiórki z lokalnej stolarni, tekturowe pudełko i papierowe koperty ochronne są spójne z ideą projektu i w 100% ekologiczne. Wzór bransoletki chroniony jest przez Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej aby mieć pewność, że inicjatywa zawsze pozostanie wyjątkowa. Tak jak ludzie którzy ją tworzą.

WSPÓŁPRACA Z AKWARIUM GDYŃSKIM


Moim podstawowym kryterium przy wyborze beneficjenta projektu Save the Sea był warunek, że zebrane i przekazane pieniądze przyczynią się do realizacji namacalnego celu, a nie zginą pod ogólnym hasłem działania na rzecz Bałtyku. Zależało mi aby osoby wspierające Save the Sea wiedziały, na co konkretnie przeznaczane są pieniądze ze sprzedaży bransoletki, a także mogły utożsamić się z tym celem. Ku mojemu dużemu zaskoczeniu, większość organizacji, lokalnych jak i zagranicznych, z którymi udało mi się nawiązać kontakt, nie potrafiły jednak spełnić tego warunku. Latem 2019 mój projekt trafił w ręce obecnej kierowniczki Centrum Edukacji w Akwarium Gdyńskim - Dominiki. Od tamtej pory tworzymy zgrany zespół razem walcząc o czystszy i zdrowszy Bałtyk.

NA ZAKOŃCZENIE


Chciałabym podziękować Ci za Twoją uwagę i czas poświęcony na przeczytanie tej historii. Podczas prawie dwuletniej przygody z moim projektem, nauczyłam się, że nie łatwo jest znaleźć osoby, którym naprawdę zależy. Dziękuję, że jesteś jedną z nich.

Save the Sea Project to społeczna inicjatywa, która ma na celu zaangażowanie nas w szerszy dialog na temat kondycji naszego morza i środowiska. Dla mnie jest to spełnienie moich ambicji, chęci pomagania i wyraz miłości do mojego miasta. Bransoletka Save the Sea jest pierwszą, z której dochód w całości przeznaczany jest na cele charytatywne. Jeśli uda nam się kupić Seabina, będzie to owoc wspólnej pracy wszystkich, którzy zdecydowali się wesprzeć tę inicjatywę. 

I to czyni ją prawdziwie wyjątkową.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl